WRESTLING (Secondary Boys) 42 kgs (13-15)

Name Division Rank
ELVINCE P. FRANCO Surigao del Sur Gold
ARJHON PAJE Butuan City Silver
EDDIE BEN A. QUIJADA Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 46 kgs (13-15)

Name Division Rank
MHEL C. NARIT Surigao del Sur Gold
JEMUEL C. ESCABOSA Bislig City Silver
ROBERT KIPKIPAN Agusan del Norte Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 50 kgs (13-15)

Name Division Rank
JULIUS A. TEJERO IV Surigao del Sur Gold
ROSVEN JAMES P. NEDIA Bislig City Silver
WILSON JAMES C. GOMEZ Surigao City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 54 kgs (13-15)

Name Division Rank
JOHNNEL L. SOCIAS Surigao del Sur Gold
MELKIM QUILATON Agusan del Norte Silver
NEMESIO E. PUERTO Surigao City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 58 kgs (16-18)

Name Division Rank
JOHN PATRICK P. SANDICO Surigao del Sur Gold
RUBEJUN CANTONG Agusan del Norte Silver
JULRICH A. FASTER Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 62 kgs (16-18)

Name Division Rank
EVELINO E. BERONGOY Surigao del Sur Gold
JUNBERT S. CABILIN Surigao City Silver
JANDEL MACABODBOD Agusan del Norte Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 66 kgs (16-18)

Name Division Rank
JEG B. ESPUERTA Surigao del Sur Gold
EDISON ALBA Agusan del Norte Silver
RODEL JR. C. MOZAR Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 54 kgs (16-18)

Name Division Rank
RAYNOLD B. GUERRA Surigao del Sur Gold
ANASTACIO MOLINA Bayugan City Silver
MATRANILLO N. CADAY JR Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 40Kg (13-15)

Name Division Rank
CHRISTINE M. QUIÑONES Surigao del Sur Gold
LOVELY P. CABAG Agusan del Norte Silver
AICHEL C. SALBVADOR Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 44Kg (13-15)

Name Division Rank
REALYN B. GUERRA Surigao del Sur Gold
JESSEL C. BERNALES Agusan del Norte Silver
ROZEL P. BAUYA Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 48Kg (13-15)

Name Division Rank
SANDARA M. MUYCO Surigao del Sur Gold
LUISA MAE DEGORO Agusan del Norte Silver
JESSA MAE P. ARADO Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 52Kg (13-15)

Name Division Rank
SHERILYN R. TAGRA Surigao del Sur Gold
SHEILA MAE T. JOTOJOT Agusan del Norte Silver
RENEVEY C. GODEN Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 48 kgs (16-18)

Name Division Rank
ANGIELYN G. MARA-ASIN Surigao del Sur Gold
HONEY JANE ZAPANTA Agusan del Sur Silver
GEMAROSE T. GABOTERO Agusan del Norte Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 56 kgs (16-18)

Name Division Rank
LEVIE MIE B. ESPUERTA Surigao del Sur Gold
GELINA V. MONTEZA Bislig City Silver
KIMBERLY CUTANDA Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 52 kgs (16-18)

Name Division Rank
MARY JOY E. GALLOR Surigao del Sur Gold
RASHVIL C. FRANCISCO Bislig City Silver
DIANA ROSE N. CONSIGNA Surigao City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 60 kgs (16-18)

Name Division Rank
JEANMIE G. LOBO Surigao del Sur Gold
JANA VANA O. ALOLOD Bislig City Silver
KHAILENE BURDEOS Butuan City Bronze