PENCAK SILAT (Secondary Boys) 42-45 KGS

Name Division Rank
Jeffrey R. Cale Agusan del Sur Gold
Ramil Bacornay Butuan City Silver
ADN- Jhon Teddy Morales
Bislig- Ned Enrique Gicum
Agusan del Norte
Bislig City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) 45-48 KGS

Name Division Rank
Kim Michael Angelou Antoquia Agusan del Norte Gold
Jimmylito Saraosos Surigao del Sur Silver
Butuan City- Kiven John Viovecente
Surigao City- Mark Lloyd Mendez
Butuan City
Surigao City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) 48-51 KGS

Name Division Rank
Arnelou I. Pepoy Agusan del Sur Gold
Leonardo Resus Surigao del Sur Silver
Bayugan City- Jerry Genelia
Butuan City- Christian Maunes
Bayugan City
Butuan City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) TUNGAL

Name Division Rank
HERALD MESIAS Surigao del Norte Gold
JOSHUA EARL MALINAO Cabadbaran City Silver
JHANSEL DAVE GICA Bislig City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) GANDA

Name Division Rank
ARVIN PASCUAL
JHANSEL DAVE GICA
Bislig City Gold
GUILLARDO MILLONES JR
KENT FRANCIS CENTURAL
Surigao del Norte Silver
JOBERT NASAYAO
LOUIE JAY AGOYLO
Cabadbaran City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) REGU

Name Division Rank
HERALD MESIAS
KENT FRANCIS CENTURAL
YRON DIVA
Surigao del Norte Gold
AUGGY ARRUZ
JANCHEL DAVE GICA
JOSHUA ESMAS
Bislig City Silver
JUDY ENSOMO
MARK JOEY ODVINA
MARK LLOYD MENDEZ
Surigao City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) 51-54 KGS

Name Division Rank
Adrian Canete Bislig City Gold
Judy Ensomo Surigao City Silver
Bayugan City- Roland Guera
SDN- Kent Centural
Bayugan City
Surigao del Norte
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) 54-57 KGS

Name Division Rank
Arvin Pascual Bislig City Gold
Reymart Millan Agusan del Sur Silver
Bayugan City- Rheden Bautista
Butuan City- Geover Culla
Bayugan City
Butuan City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 42-45 KGS

Name Division Rank
Elgen Tumambad Bayugan City Gold
Michelle Utrera Butuan City Silver
ADS- Mariel Donque
SDS- Wendilyn Serra
Agusan del Sur
Surigao del Sur
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 45-48 KGS

Name Division Rank
Locille Gallego Surigao del Norte Gold
Marife Tampog Agusan del Sur Silver
ADN- Franzene Calooy
SDS- Mary Grace Olvis
Agusan del Norte
Surigao del Sur
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 48-51 KGS

Name Division Rank
Renjelyn Jagutin Agusan del Norte Gold
Lovely Aya-ay Butuan City Silver
ADS- Bernadeth Guston
SDS- Jerlyn Banog
Agusan del Sur
Surigao del Sur
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) TUNGAL

Name Division Rank
GLADYS CALZAR Cabadbaran City Gold
MICHELLE UTRERA Butuan City Silver
DARA SAN ARONG Surigao del Norte Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) GANDA

Name Division Rank
MICHELLE UTRERA
YASMIN SALAUM
Butuan City Gold
CHERRY LINE TUYOR
GLADYS CALZAR
Cabadbaran City Silver
CHRISTINE ALEGARBIS
KRISTINE PEARL LABUS
Bislig City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) REGU

Name Division Rank
CHERRY LINE TUYOR
GLADYS CALZAR
MARIE JOY TORRES
Cabadbaran City Gold
ALTHEA MARIE AMPATER
ANNA VILLA FLORES
BLANDIE LOU DELA CRUZ
Surigao del Norte Silver
JASMINE ORCALES
JOANNA AQUINO
LOVELY AYA-AY
Butuan City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 39-42 KGS

Name Division Rank
Allyza Mae Castillo Surigao City Gold
Althea Ampater Surigao del Norte Silver
Bayugan City- Mariel Sandaya
Bislig City- Gretchen Labus
Bayugan City
Bislig City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 51-54 KGS

Name Division Rank
Joyce Dionaldo Surigao del Sur Gold
Anne Desiree Hintapan Bayugan City Silver
ADS- Reyyan Claire Montero
Butuan City- Hanna Montil
Agusan del Sur
Butuan City
Bronze