Badminton (Elementary Girls) Single 1

Name Division Rank
Ingrid Bea Therese B. Vicente Bislig City Gold
Allohah Jane E. Tuyor Agusan del Sur Silver
Butuan City- Althea Dane W. Doctor
Surigao City- Christine Divine Kyle S. Oracoy
Butuan City
Surigao City
Bronze

Badminton (Elementary Girls) Single 2

Name Division Rank
Jacinda Maxine P. Marchan Butuan City Gold
Ainette G. Barrios Bislig City Silver
ADS- Rechel Jane A. Reponte
SDS- Lynette Trisha P. Ortega
Agusan del Sur
Surigao del Sur
Bronze

Badminton (Elementary Girls) Doubles

Name Division Rank
Ghilian C. Abiera
Mika O. Murillo
Tandag City Gold
Elisha Zuris S. Manguiran
Zopia Clair R. Olario
Bislig City Silver
Butuan City- Frances Clair B. Mendez
Butuan City- Jolie Marion L. De Villa
SDS- Marchelle A. Tolibas
SDS- Rhenz Ashley D. Trujillo
Butuan City
Surigao del Sur
Bronze

Badminton (Elementary Boys) Doubles

Name Division Rank
CARLOS REX D. CHICANO
KEITH ISIELLE B. BAUSIN
Bislig City Gold
ACE A. CUARTERON
BJ VON A. DILLERA
Surigao del Sur Silver
BXU – JOSE ADRIAN T. ABAN
BXU – RALPH LAURENCE G. MALALUAN
SC – JHEHU MIKE ANGELO G. VASQUEZ
SC – NEIL ALJUR C. PILAN
Butuan City
Surigao City
Bronze

Badminton (Elementary Boys) Single 1

Name Division Rank
JAY, JR. B. LOREN Surigao del Sur Gold
JOHN PAUL L. BADANG Bislig City Silver
ADS – JOSH BHERN M. JAGONOS
BAY – DERF HOWARD A. PANA
Bayugan City Bronze

Badminton (Elementary Boys) Single 2

Name Division Rank
DAVE KURT C. DURO Butuan City Gold
NERIE S. DACOL Agusan del Sur Silver
BIS – DANIE MARK S. MANGUBAT
SDS – ROMIS KONTANTINOS C. SURNICO
Bislig City
Surigao del Sur
Bronze

Badminton (Secondary Girls) Single 1

Name Division Rank
Rechelle G. Gildo Butuan City Gold
Lovely Rose R. Daniel Bislig City Silver
Cabadbaran City – Mikka Ella Almirol
Tandag – Dian Isabel S. Montesclaros
Cabadbaran City
Tandag City
Bronze

Badminton (Secondary Girls) Single 2

Name Division Rank
Arianna Andrei P. Rufila Agusan del Norte Gold
Mikka Ella C. Mirafuentes Cabadbaran City Silver
Bislig City – Chella Marie R. MEndez
Butuan City – Kishia Coleen S. Dedicatoria
Bislig City
Butuan City
Bronze

Badminton (Secondary Girls) Doubles

Name Division Rank
Abegail S. Paciencia
Glecy Mae C. Toma
Bayugan City Gold
Bianca Mikaela Julia L. Plaza
Lizbeth Martina L. Plaza
Butuan City Silver
Agusan del Norte – Jaycel B. Cinchez
Agusan del Norte – Rose Ann M. Bernaldez
Bislig City – Joanna Jane L. Pillo
Bislig City – Juliana Erika F. Olario
Agusan del Norte
Bislig City
Bronze

Badminton (Secondary Boys) Single 1

Name Division Rank
JHUNMEL B ACOSTA Bislig City Gold
JHON BRYAN V GUALVEZ Tandag City Silver
IVAN ANGELO (BXU) L TUAZON
JULES IAN (SDS) B LOREN
Butuan City
Surigao del Sur
Bronze

Badminton (Secondary Boys) Single 2

Name Division Rank
SHAN B CLAR Bislig City Gold
MOSES GERARD Y LIM Tandag City Silver
ALLEN RYSTER (BXU) B POMAR
MARK EZEQUIEL (CBRN) PEREYRA
Butuan City
Cabadbaran City
Bronze

Badminton (Secondary Boys) Doubles

Name Division Rank
ANDREI V CABACUNGAN
MARTIN CLIFFORD T POTES
Bislig City Gold
BERNIE MCLLEN T LAGNADA
BRYAN N OSIN
Butuan City Silver
JOEVEN (SDN) R JOSUE
JOSHUA (SDN) D MONTON
LORD DENNIS (TAN) B SACAY
NICOLLE JOY (TAN) T PAGARAN
Surigao del Norte
Tandag City
Bronze