Archery (Secondary Boys) 30M

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG Dinagat Islands Gold
ELMAR CAJUELAN Dinagat Islands Silver
ADS – JUSTIN LAUDATO
DIN – MICHAEL JAAN TUMALIUAN
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Boys) 50M

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG Dinagat Islands Gold
BRYAN ROSALES Dinagat Islands Silver
ADS – MARK ANGELOU PED
DIN – MICHAEL JAAN TUMALIUAN
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Boys) 60M

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG Dinagat Islands Gold
MICHAEL JAAN TUMALIUAN Dinagat Islands Silver
ADS – MARK ANGELOU PED
DIN – ELMAR CAJUELAN
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Boys) Single Fita

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG Dinagat Islands Gold
BRYAN ROSALES Dinagat Islands Silver
ELMAR CAJUELAN
MICHAEL JAAN TUMALIUAN
Dinagat Islands Bronze

Archery (Secondary Boys) 70M

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG Dinagat Islands Gold
BRYAN ROSALES Dinagat Islands Silver
ADS – MARK ANGELOU PED
DIN – ELMAR CAJUELAN
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Boys) Team

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG
BRYAN ROSALES
ELMAR CAJUELAN
MICHAEL JAAN TUMALIUAN
Dinagat Islands Gold
CHRISTIAN DOMINIC BERNADEZ
JUSTIN LAUDATO
MARK ANGELOU PED
MARVIN JASSEF DACILLO
Agusan del Sur Silver
CHRISTIAN (ADN) CERO
GABRIEL VYRN (SC) GABISAN
JUNDEL (ADN) DEGAWAN
MARK ANTHONY (ADN) TUNDAG
MELCHIZEDEK (ADN) DANUCO
RAYVEN PAUL (SC) DEL CARMEN
REYNALD CHE (SC) JABINEZ
Agusan del Norte
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Boys) Olympic Round

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG Dinagat Islands Gold
BRYAN ROSALES Dinagat Islands Silver
MARK ANGELU PED Agusan del Sur Bronze

Archery (Secondary Boys) Mixed Event

Name Division Rank
ARWEN CABUSOG
JULIE AN MALINOG
Dinagat Islands Gold
GABRIEL GABISAN
SHE’S BLUEBELL YCONG
Surigao City Silver
GRACELLA (ADS) GOLORAN
JOHN NESTOR (BXU) HERRERA
MARK ANGELOU (ADS) PED
REINA JEAN (BXU) BACOR
Agusan del Sur
Butuan City
Bronze

Archery (Secondary Boys) Mixed Event 2

Name Division Rank
No name of winners encoded!

Archery (Secondary Girls) 30M

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
MARIANN Y. LOPEZ Dinagat Islands Silver
DIN – S. KYLE L. EBUEZA
SC – SHE’S BLUEBELL C. YCONG
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Girls) 40M

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
MARIANN Y. LOPEZ Dinagat Islands Silver
DIN – S. LYLE EBUEZA
SC – SHAYNE ANGIE R. PINGAL
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Girls) 50M

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
SHAYNE ANGIE R. PINGAL Surigao City Silver
ADS – GRACELLA GOLORAN
DIN – MARIANN Y. LOPEZ
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Girls) 60M

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
SHE’S BLUEBELL C. YCONG Surigao City Silver
KELSEY KANE E. ARANA
S. KYLE L. EBUEZA
Dinagat Islands
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Girls) Single Fita

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
MARIANN Y LOPEZ Dinagat Islands Silver
KYLE (DIN) S EBUEZA
SHE’S BLUEBELL (SC) C YCONG
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Girls) Team

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG
KELSEY KANE ARANA
MARRIAN LOPEZ
S. KYLE EBUEZA
Dinagat Islands Gold
FAITH REBUTA
JUSTINNE RAE FELIZARTA
SHAYNE ANGIE PINGAL
SHE’S BLUEBELL YCONG
Surigao City Silver
CHARITY MAY (BIS) POPERA
GRACELLA (ADS) GOLORAN
JANNIEH GRACE (ADS) ARENDAIN
JHANIZ GWYN (BIS) MORGADO
MARTHEA FERDIENNE (BIS) VERGARA
MECCA ELLA (ADS) BURDEOS
QUIMVERLY (ADS) OMANGLAD
TRINITY SHANE (BIS) REYES
Agusan del Sur
Bislig City
Bronze

Archery (Secondary Girls) Olympic Round

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
S. KYLE L EBUEZA Dinagat Islands Silver
MARIANN (DIN) Y LOPEZ
SHAYNE ANGIE (SC) R PINGAL
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze