WRESTLING (Secondary Boys) 42 kgs (13-15)

Name Division Rank
SUGAR ROI MABONG Surigao del Sur Gold
ROSVEN NEDIA Bislig City Silver
GENIE JUNE BACALLA Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 46 kgs (13-15)

Name Division Rank
MHEL NARIT Surigao del Sur Gold
JEMUEL ESCABOSA Bislig City Silver
KIVEN VIO VICENTE Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 50 kgs (13-15)

Name Division Rank
MELKIM QUILATON Agusan del Norte Gold
JOSEPH JAMES ALFEREZ Surigao del Sur Silver
ELMAR HUBAY Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 54 kgs (13-15)

Name Division Rank
JULIUS TEJERO Surigao del Sur Gold
JESREL MALATE Bislig City Silver

WRESTLING (Secondary Boys) 58 kgs (16-18)

Name Division Rank
JOHN PARTRICK SANDICO Surigao del Sur Gold
RUBEJUN CANTONG Agusan del Norte Silver
BIS – ERICK DE GUZMAN
CBR – JOENIFER MENCIAS
Bislig City
Cabadbaran City
Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 62 kgs (16-18)

Name Division Rank
JOLLY ALVIOR Bislig City Gold
ALDWIN CLYD LOBO Surigao del Sur Silver
JOHN GERALD SALABSAB Agusan del Norte Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 66 kgs (16-18)

Name Division Rank
JEG ESPUERTA Surigao del Sur Gold
RIGNER GATAB Bislig City Silver
CARLO FLOR EFREN Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Boys) 54 kgs (16-18)

Name Division Rank
RAYNOLD GUERRA Surigao del Sur Gold
JOVAN ALOLOD Bislig City Silver
RENIEL RESONDO Agusan del Sur Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 40Kg (13-15)

Name Division Rank
REALYN GUERRA Surigao del Sur Gold
ROZEL BAUYA Bislig City Silver

WRESTLING (Secondary Girls) 44Kg (13-15)

Name Division Rank
SANDARA MUYCO Surigao del Sur Gold
JESSA MAE ARADO Bislig City Silver
JENNIERA ADO Cabadbaran City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 48Kg (13-15)

Name Division Rank
JENIVA CONSIGNA Surigao del Sur Gold
JAYVIE ESPINOLA Agusan del Sur Silver
KIMBERLY CUTANDA Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 52Kg (13-15)

Name Division Rank
SHERILYN TAGRA Surigao del Sur Gold
ELLEN CALUYONG Agusan del Sur Silver
JANA VANA ALOLOD Bislig City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 48 kgs (16-18)

Name Division Rank
ANGIELYN MARA-ASIN Surigao del Sur Gold
HONEY JANE ZAPANTA Agusan del Sur Silver
DAPHNE BALANGAY Cabadbaran City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 56 kgs (16-18)

Name Division Rank
LEVIE MIE ESPUERTA Surigao del Sur Gold
RICHEL GUIMARY Bislig City Silver
LOVELY DINGDING Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 52 kgs (16-18)

Name Division Rank
MARY JOY GALLOR Surigao del Sur Gold
RASVHIL FRANCISCO Bislig City Silver
WENJALYN SAKUDDIN Butuan City Bronze

WRESTLING (Secondary Girls) 60 kgs (16-18)

Name Division Rank
JEANMAE LOBO Surigao del Sur Gold
JAMAICA ENAJE Agusan del Sur Silver
ROWELA DAMALERIO Agusan del Norte Bronze