PENCAK SILAT (Secondary Boys) 42-45 KGS

Name Division Rank
John Lloyd Tolentino Butuan City Gold
Celso Subrastas Cabadbaran City Silver
Arvie Rabino
Manuel Cainoy Jr.
Bayugan City
Surigao del Sur
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) 45-48 KGS

Name Division Rank
Rodel Juegos Bayugan City Gold
John Rey Cuyos Cabadbaran City Silver
John Carl Bautista
Rex Bautista
Agusan del Sur
Butuan City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) 48-51 KGS

Name Division Rank
Dave Kyle Valdez Agusan del Norte Gold
Jobert Nasayao Cabadbaran City Silver
Jerry Tuyor
Roland Guerra
Bayugan City
Surigao City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) TUNGAL

Name Division Rank
Herald Mesias Surigao del Norte Gold
Eugene Tao-on Agusan del Sur Silver
Celso Subrastas Cabadbaran City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) GANDA

Name Division Rank
Gabriel Cabelosa
Joe Cabusas
Agusan del Sur Gold
Rodel Juegos
Roland Guerra
Bayugan City Silver
Nathaniel Eder
Rannon Yvert Anthony Munoz
Surigao del Norte Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Boys) REGU

Name Division Rank
Celso Subrastas
Jobert Nasayao
John Rey Cuyos
Cabadbaran City Gold
. Fabro
Eugene Tao-on
Rex Bautista
Agusan del Sur Silver
. Agosto
. Soldivar
Jerry Tuyor
Surigao City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 42-45 KGS

Name Division Rank
ALVIE JOY GABI Agusan del Sur Gold
JAYNELYN GERANDOY Bayugan City Silver
ADN – ROVELYN PLARAS
BXU – APRIL MAE CARTEROS
Agusan del Norte
Butuan City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 45-48 KGS

Name Division Rank
ERIKA APARENTE Bayugan City Gold
GLADYS CALZAR Cabadbaran City Silver
SDS – MARY GRACE OLVIS
TAN – AVEGAEL ALAMBAM
Surigao del Sur
Tandag City
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) 48-51 KGS

Name Division Rank
Angelica Bacornay Butuan City Gold
Judith Dagoplo Agusan del Sur Silver
Dara San Arong
Luz Lagatiman
Surigao del Norte
Surigao del Sur
Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) TUNGAL

Name Division Rank
Gladys Calzar Cabadbaran City Gold
Jaylaisa Malibago Agusan del Sur Silver
April May Carteros Butuan City Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) GANDA

Name Division Rank
Alvie Jay Gabi
Mary Ann Tersora
Agusan del Sur Gold
Cherry Line Tuyor
Regine Dumpas
Cabadbaran City Silver
Lucille Gallego
Reezen Camacho
Surigao del Norte Bronze

PENCAK SILAT (Secondary Girls) REGU

Name Division Rank
Cherry Line Tuyor
Gladys Calzar
Regine Dumpas
Cabadbaran City Gold
. Bautista
Jaylaisa Malibago
Mary Ann Tersora
Agusan del Sur Silver