Dance Sports (Secondary Boys) Junior (Standard) Quickstep

Name Division Rank
GLENN AUBREY T. ZABALLERO
KATRINA GRACE S. PLACEROS
Butuan City Gold
FRANZDENELLE LIQUIDO
KEARL GALITO
Surigao del Norte Silver
BENJ RODOLPH M. TUMILAP
CHRISTKA MARIE A. ALESNA
Agusan del Sur Bronze

Dance Sports (Secondary Boys) Junior (Standard) Tango

Name Division Rank
GLENN AUBREY T. ZABALLERO
KATRINA GRACE S. PLACEROS
Butuan City Gold
BENJ RODOLPH M. TUMILAP
CHRISTKA MARIE A. ALESNA
Agusan del Sur Silver
JAY ANN SUMADERO
REEGAN E. TOQUERO
Cabadbaran City Bronze

Dance Sports (Secondary Boys) Junior (Standard) Waltz

Name Division Rank
GLENN AUBREY T. ZABALLERO
KATRINA GRACE S. PLACEROS
Butuan City Gold
JAY ANN JUMADERO
REEGAN TOQUERO
Cabadbaran City Silver
BENJ RODOLPH M. TUMILAP
CHRISTKA MARIE A. ALESNA
Agusan del Sur Bronze

Dance Sports (Secondary Boys) Junior (Latin) Jive

Name Division Rank
HAZEL JOY ALIMPOOS
NARCISO JR S. CAGANG
Bayugan City Gold
ALAEZA BELLE YARANON
JAY MARK NAVALE
Agusan del Sur Silver
JONA MAE H. ROSIL
PAULO J. ORSENDO
Surigao del Sur Bronze

Dance Sports (Secondary Boys) Junior (Latin) Rumba

Name Division Rank
HAZEL JOY ALIMPOOS
NARCISO JR S. CAGANG
Bayugan City Gold
ALAEZA BELLE YARANON
JAYMARK NAVALE
Agusan del Sur Silver
JOHN GLENN R. RICO
SOPHIE NICOLE SERDAN
Butuan City Bronze

Dance Sports (Secondary Boys) Junior (Latin) Cha Cha Cha

Name Division Rank
HAZEL JOY ALIMPOOS
NARCISO JR S. CAGANG
Bayugan City Gold
ALAEZA BELLE YARANON
JAY MARK NAVALE
Agusan del Sur Silver
JONA MAE H. ROSIL
PAULO J. ORSENDO
Surigao del Sur Bronze

Dance Sports (Elementary Boys) Juvenile (Standard) Waltz

Name Division Rank
ELIAS MICO A. AJOC
MAREN FUENTES
Bayugan City Gold
DYLAN WILK L. ALBURO
SHAZNAY D. VILLANUEVA
Bayugan City Silver
JUNE RAY A. JARDIO
ROSE ANN L. ANOTADO
Surigao del Sur Bronze

Dance Sports (Elementary Boys) Juvenile (Standard) Quick Step

Name Division Rank
FROILAN JOHN L. BARTOLAY
MARY ROSE D. RONDINA
Bislig City Gold
ELEAS MICO AJOC
MAREN FUERTES
Bayugan City Silver
DYLAN WILK L. ALBURO
SHAZNAY D. VILLANUEVA
Bayugan City Bronze

Dance Sports (Elementary Boys) Juvenile (Standard) Tango

Name Division Rank
DYLAN WILK L. ALBURO
SHAZNAY D. VILLANUEVA
Bayugan City Gold
JUNE REY JARDIO
ROSE ANN ANOTADO
Bayugan City Silver
FLOREMIE T. MARTINOTE
JEAN RIX N. LOYOLA
Surigao del Sur Bronze

Dance Sports (Elementary Boys) Juvenile (Latin) Jive

Name Division Rank
JOSEPH FRANCIS ARJONA
KRISHEL MAE CORBITA
Bayugan City Gold
JHOANA AIRA NAZI
NEIL ALFRED N. MANLIGUEZ
Surigao del Sur Silver
ALTHEA D. TERO
LUINELLE D. TERO
Butuan City Bronze

Dance Sports (Elementary Boys) Juvenile (Latin) Cha Cha Cha

Name Division Rank
JHOANA AIRA NAZI
NEIL ALFRED N. MANLIGUEZ
Surigao del Sur Gold
ALTHEA D. TERO
LUINELL D. TERO
Butuan City Silver
AIVAN MARKLOU A. LAMPAD
MICALEN I. ALCALA
Siargao Island Bronze

Dance Sports (Elementary Boys) Juvenile (Latin) Samba

Name Division Rank
ALTHEA D. TERO
LUINELLE D. TERO
Butuan City Gold
JOSEPH FRANCIS ARJONA
KRISHEL MAE CORBITA
Bayugan City Silver
ELEMAR CEZAR A. SALOMON
JOGEN MAE R. MESA
Surigao City Bronze