Boxing (Secondary Boys) 44-46kg Pin Weight (School Boys)

Name Division Rank
RONEL MUSA Butuan City Gold
RICO YAN T. ADELAN Agusan del Norte Silver
BAY-JOHN DANIEL ORBISO
SDS-DAN REY Q. DALMAN
Bayugan City
Surigao del Sur
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 46-49kg Light Flyweight (Youth Boys)

Name Division Rank
JULIUS VALLEJOS Agusan del Norte Gold
MARVIN C. LLUVIDO Agusan del Sur Silver
BXU-RICHARDKAEZAR PINEDA
SDS-MARK L. OREJAS
Butuan City
Surigao del Sur
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 52-54 Kg Bantamweight (Youth Boys)

Name Division Rank
DOMINIC MALOT Bayugan City Gold
BERT N GARCIA Agusan del Sur
Butuan City
Silver
ANGELOU SAMSON
GEOVER S CULLA
Butuan City
Surigao del Sur
Bayugan City
Dinagat Islands
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 54-56 Kg Lightweight (Youth Boys)

Name Division Rank
ERWIN A. ANDAM Agusan del Norte Gold
JANMARK CASTROMAYOR Agusan del Sur Silver
BXU – JOSE NIKKO BARADILLO
SDS – MICO R. AMURAY
Butuan City
Surigao del Sur
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 56-60 Kg Light Welterweight (Youth Boys)

Name Division Rank
JOHNRYL NIER Siargao Island Gold
JHONEY TANTE Bayugan City Silver
ADN-ARNEL MAKAPISI
BXU-JOENNIL B BARGO
Agusan del Norte
Butuan City
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 46-48 kg Light Flyweight (School Boys)

Name Division Rank
JEFFREY BAGUINAWON Butuan City Gold
FLORENTINO PEREZ Surigao del Sur Silver
KEVIN B MATURAN
VINCENT A EMPUESTO
Butuan City
Cabadbaran City
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 48-50 kg Flyweight (School Boys)

Name Division Rank
REY P CASTRUDEZ Butuan City Gold
JOSHUA V MANSO Agusan del Norte Silver
ADS-MARK ANTHONY B JAYME
SDS-ALCOR JAY MARBANE QUIJADA
Agusan del Sur
Surigao del Sur
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 50-52 kg Light Bantam Weight (School Boys)

Name Division Rank
RAYMARK D. ROBLES Agusan del Sur Gold
RAFFY A. COLES Agusan del Norte Silver
BAY-GIO A. BALTUNADO
BXU- ALJAY XESON S. ALEJANDRE
Bayugan City
Butuan City
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 52-54 kg Bantamweight (School Boys)

Name Division Rank
RONEL CASCAYAN Bislig City Gold
NICOLE M. HAYA Butuan City Silver
BAY – LORENZ JUMAWAN
DIN – SANNY E. VILLARAN
Bayugan City
Dinagat Islands
Bronze

Boxing (Secondary Boys) 49-52 kg Flyweight (Youth Boys)

Name Division Rank
RUEL ESCOTO Butuan City Gold
JONE T OREJAS Dinagat Islands Silver
HENSON P SARIUL
JANMARK R GONZAGA
Agusan del Norte
Bayugan City
Bronze