Badminton (Elementary Girls) Single 1

Name Division Rank
Princess Eve P Frugalidad Bislig City Gold
Catherine B Cuartero Bayugan City Silver
BXU- Kate Louise C Salomon
Tan- Rexell Angelie E Abera
Butuan City
Tandag City
Bronze

Badminton (Elementary Girls) Single 2

Name Division Rank
JACINDA MAXINE P. MARCHAN Butuan City Gold
MA. THERESA S. SAYAS Siargao Island Silver
ADS-BEA T. RELABO
BIS-JENNY LOUISE D. BUO
Agusan del Sur
Bislig City
Bronze

Badminton (Elementary Girls) Doubles

Name Division Rank
CAMELL GRACE L. TOMARONG
HONEY BELLA A. PEPANIA
Agusan del Sur Gold
ANGEL KRIS R. MONTA
INGREED BEA THERESE B. VICENTE
Bislig City Silver
SDS-MIKHAILA ANGELIE Y. MENDREZ
SDS-SHAYNE TREXIA L. MOSCA
SIAR-ANDREA ROCHYLL T. SALILI
SIAR-SHEEN JANUA KIERA B. GALAVIA
Siargao Island
Surigao del Sur
Bronze

Badminton (Elementary Boys) Doubles

Name Division Rank
Clyde Aaron B Arreza
Jay Jr. B Loren
Surigao del Sur Gold
Carlos Rex D Chicano
Mark Loise A Cabichuelas
Bislig City Silver
ADS- Dexter M Balili
ADS- Jay Carlo G Tapere
BXU- Kobe Israel M Espina
BXU- Ralph Laurence G Malaluan
Agusan del Sur
Butuan City
Bronze

Badminton (Elementary Boys) Single 1

Name Division Rank
ZALDY N. RAMOS Butuan City Gold
THYRONE MAR V. MASANGUID Agusan del Sur Silver
BAY-JOHN BRIAN M. MACALAWA
TAN-MICHAEL IVAN JR I. MINTEL
Bayugan City
Tandag City
Bronze

Badminton (Elementary Boys) Single 2

Name Division Rank
SHAN B. CLAR Bislig City Gold
ROMIS KONTANTINOS C. SUNICO Surigao del Sur Silver
SDN – KHENT BRIANNE O. BANGGA
SIA – MELAN LOYD M. BALBARINO
Siargao Island
Surigao del Norte
Bronze

Badminton (Secondary Girls) Single 1

Name Division Rank
RECHELLE G. GILDO Butuan City Gold
JULIENNE NICOLE R. SUELO Bislig City Silver
ADN ROSE ANN M. BERNALDEZ
ADS ANGELYN B. ARRIBA
Agusan del Norte
Agusan del Sur
Bronze

Badminton (Secondary Girls) Single 2

Name Division Rank
KISHIA COLEEN S. DEDICATORIA Butuan City Gold
LYKA KATHLENE C. OGUIMAS Agusan del Sur Silver
BAY – ABEGAIL S. PACIENCIA
CBR – MIKKA ELLA MIRAFUENTES
Bayugan City
Cabadbaran City
Bronze

Badminton (Secondary Girls) Doubles

Name Division Rank
BIANCA MIKAELA JULIA L. PLAZA
LIZBETH MARTINA L. PLAZA
Butuan City Gold
JOANNA JANE L. PILLO
JULIANA ERIKA F. OLARIO
Bislig City Silver
ADS – JAYCEL B. CINCHEZ
ADS – MARY ROSS D. ORAPA
SC – DHARYLLE CHRISTINE JANE GUINALING
SC – RHEA MAY B. DAGARAIG
Agusan del Sur
Surigao City
Bronze

Badminton (Secondary Boys) Single 1

Name Division Rank
JONATHAN B. ACOSTA Bislig City Gold
JOHN BRYAN V. GUALVEZ Tandag City Silver
BAY SHEM ISSACHAR CAPAPAS
SIA CARL WILSON ESPAÑOLA
Bayugan City
Siargao Island
Bronze

Badminton (Secondary Boys) Single 2

Name Division Rank
ALLEN RHYSTER B. POMAR Butuan City Gold
MOSES GERARD Y. LIM Tandag City Silver
CAB MARK EZEQUIL PEREYRA
SDS LEIGHTON S. CONTRERAS
Cabadbaran City
Surigao del Sur
Bronze

Badminton (Secondary Boys) Doubles

Name Division Rank
GABRIEL III A. DAJERO
MARTIN CLIFFORD T. POTES
Bislig City Gold
BERNIE MCLLEN T. LAGNADA
BRYAN N. OSIN
Butuan City Silver
BAY CARL JOSHUA A. BUT-AY
BAY ROMEL JAY MEJOS
TAN LORD DENNIS B. SACAY
TAN RHODE LOURENCE D. ACEVEDO
Bayugan City
Tandag City
Bronze