Archery (Secondary Boys) 30M

Name Division Rank
KENNYBEN M. GALLOGO Dinagat Islands Gold
MICHAEL JAAN O. TUMALIWAN Dinagat Islands Silver
SC- JOHN IMEL BARRIENTOS
ADS- MARVIN JASSEF DACILLO
Agusan del Sur
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Boys) 50M

Name Division Rank
KENNY BEN M GALLOGO Dinagat Islands Gold
JOHN IMEL BARRIENTOS Surigao City Silver
DIN-ARVEN CABUSOG
DIN-MICHAEL JAAN TUMALIWAN
Dinagat Islands
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Boys) 60M

Name Division Rank
Kennyben M Gallogo Dinagat Islands Gold
Mark Angelo Ped Agusan del Sur Silver
Din- Micheal Jaan Tumaliwan
SC- John Imel Barrientos
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Boys) Single Fita

Name Division Rank
Kennyben Gallogo Dinagat Islands Gold
Mark Angelo Ped Agusan del Sur Silver
Din- Micheal Jaan Tumaliwan
SC- John Imel Barrientos
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Boys) 70M

Name Division Rank
Kennyben M Gallogo Dinagat Islands Gold
Mark Angelo Ped Agusan del Sur Silver
Din- Micheal Jaan Tumaliwan
SC- John Imel Barrientos
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Boys) Team

Name Division Rank
No name indicated Dinagat Islands Gold
No name indicated Surigao City Silver
No name indicated Agusan del Sur
Butuan City
Bronze

Archery (Secondary Boys) Olympic

Name Division Rank
No name indicated Dinagat Islands Gold
No name indicated Agusan del Sur Silver
No name indicated Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Boys) Mixed Event

Name Division Rank
No name indicated Dinagat Islands Gold
No name Indicated Surigao City Silver
No name indicated Agusan del Sur
Bislig City
Bronze

Archery (Secondary Girls) 30M

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
SHARMAINE NINA PINGAL Surigao City Silver
DIN-CECILLE VONN ENSOY
SC – SHE’S BLUEBELL YCONG
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Girls) 40M

Name Division Rank
JULIE AN MALINOG Dinagat Islands Gold
SHARMAINE NINA PINGAL Surigao City Silver
CECILLE VONN ENSOY
GRACELLA GOLORAN
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Girls) 50M

Name Division Rank
Julie An Malinog Dinagat Islands Gold
Sharmaine Niña Pingal Surigao City Silver
ADS- Gracella Goloran
Din- Cecille Vonn Ensoy
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Girls) 60M

Name Division Rank
Julie An Malinog Dinagat Islands Gold
Sharmaine Nina Pingal Surigao City Silver
Din- Cecille Vonn Ensoy
SC- She’s Bluebell Ycong
Dinagat Islands
Surigao City
Bronze

Archery (Secondary Girls) Single Fita

Name Division Rank
Julie An Malinog Dinagat Islands Gold
Sharmaine Nina Pingal Surigao City Silver
ADS- Gracella Goloran
Din- Cecille Vonn Ensoy
Agusan del Sur
Dinagat Islands
Bronze

Archery (Secondary Girls) Team

Name Division Rank
No name indicated Surigao City Gold
No name indicated Dinagat Islands Silver
No name indicated Agusan del Sur
Butuan City
Bronze

Archery (Secondary Girls) Olympic

Name Division Rank
No name indicated Dinagat Islands Gold
No name indicated Surigao City Silver
No name indicated Dinagat Islands
Surigao City
Bronze